16.8 C
Skopje

Kosova

“Babush urime”, Sabri Fejzullahu feston 75-vjetorin, urimi i Arianës për vjehrrin ishte special (FOTO LAJM)

Artisti që i ka dhuruar muzikë të mirë për shumë vite tregut shqiptar, sot mbush 75 vjeç. Edhe sot ai vazhdon të mbetet ndër më të preferuarit e muzikës shqiptare. Po flasim për Sabri Fejzullahun. Urimet per këngëtarin kanë mbushur...

Me postimin e fundit, Tuna sapo zbuloi se punët me Patrisin nuk janë aspak mirë (FOTO LAJM)

Një nga ndarjet më të përfolura, në kohën kur ndodhi por edhe rishtazi, është ajo mes Tunës dhe Patris Berishës. Në kohën kur lajmi u bë publik, u aludua shumë mbi arsyen e ndarjes, megjithatë dhënia fund e historisë...

“Gjithçka e imja”, Getoar Selimi ndan foton më të ëmbël me të bijën (FOTO LAJM)

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi janë një ndër çiftet më të dashur nga publiku shqiptar. Ata u bënë prindër për herë të parë në nëntor të vitit të kaluar dhe u bekuan me një vajzë. Që nga ai moment jeta e...

Merr fund dilema, moderatorja shqiptare do të prezantojë “Big Brother VIP Kosova”

“Big Brother VIP” shumë shpejt do të të nisë sezonin e tij të parë në Kosovë. Prej ditësh diskutohej emri, i cili do të prezantonte Programin por tashmë heshtja ka marrë fund. Duket se një nga moderatoret shqiptare do të prezantojë...

Ledri vuan nga sëmundja “Vitiligo” por ja si Sara tregon mbështetjen për partnerin e saj

Ledri Vula dhe Sara Hoxha janë një ndër çiftet më të përmendur në showbizin shqiptar. Ledri e ka treguar haptazi dëshirën e tij për të pasur një tjetër fëmijë e për ta bërë Poemën me motër ose vëlla. Ndërkohë, së fundmi...

Prishen planet, Sara Hoxha sërish shtatzënë? Ledri Vula trazon rrjetin

Blogerja dhe partnerja e Ledri Vulës, Sara Hoxha është konfirmuar si konkurrente e “Dancing With the Stars” disa ditë me parë. Ndërsa ditën e sotme këngëtari Ledri Vula ka postuar një InstaStory ku na ka lënë të kuptojmë dicka tjetër. Ata...

E treta e vërteta, Mozzik dhe Loredana rikthehen sërish bashkë? Këngëtarja vulos të vërtetën

Marrëdhënia e Mozzik dhe Loredanës ka qenë në fokus, sidomos pas këngës të saj me Noizyn. Këngëtarja u përfol për një lidhje me Noizyn dhe pati shumë kunja për ta edhe nga ana e Mozzik. Por mos ndoshta Loredana dhe Mozzik...

DJ Geek festoi ditëlindjen, Dafina Zeqiri zbulon dhuratën luksoze që i bëri

Ditën e djeshme Dj Geek festonte ditëlindjen ku sigurisht urimin më të bukur e ka marrë nga partnerja e tij Dafina Zeqiri. Por nuk ka mbaruar me aq! Dafina ka vendosur ti bëjë dhuratë një varëse të trashë florir e...

Marina dhe Getoar festuan përvjetorin, moderatorja zbulon kush bën ligjin në shtëpinë e saj

Një tjetër çift feston sot përvjetorin, bëhet fjalë për Marina Vjollcën dhe Getoar Selimin. Moderatorja ka publikuar një foto nga pushimet ku uron burrin për pervjetorin. Ajo ka bërë një dedikim dhe ka zbuluar një sekret të familjes së saj....

Rritja e çmimeve nuk ka të ndalur në Kosovë, inflacioni arrin në 13%

Inflacioni vjetor në Kosovë deri në muajin gusht 2022, ka arritur në 13 për qind, ka treguar Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK). Kjo rritje e inflacionit përkthehet me rritjen enorme të çmimeve të shumë produkteve ushqimore në Kosovë...

LAJMET MË TË LEXUARA

Flamuri i madh serb në mes të Mitrovicës, hiqet nga KFOR

Një flamur i madh ishte vendosur sot afër Urës së Ibrit nga strukturat paralale. Vendosja e këtij flamuri u pa...

Polici i rrugores në gjendje të rëndë/ Arrestohet shoferja që e përplasi në tunelin e Elbasanit

Drejtuesja e automjetit që aksidentoi punonjësin e Policisë Rrugore në tunelin panoramik të Elbasanit është arrestuar në flagrancë.   Polici i...

Gazi rus derdhet në det/ Rrjedhje misterioze pranë Suedise e Danimarkës, dyshohet për sabotazh

Vendet europiane po hetojnë një rrjedhje të pashpjegueshme në dy gazsjellës rus që shtrihen nën detin Baltik pranë...

Shqipëria sot përballë Islandës; Broja, Asllani dhe Hysaj drejt stolit, ja formacioni i mundshëm

Kombëtarja shqiptare do të luajë sonte me Islandën në orën  20.45 minuta në stadiumin “Air Albania” në përballjen...

Veliaj në Pragë, takon kryebashkiakun e Kievit, Vitali Kliçko: Do vazhdojmë të jemi një nga mbështetësit e palëkudur të Ukrainës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në një vizitë të tijën në Prage ka takuar kryebashkiakun e Kievit,...
Translate »