16.8 C
Skopje

Kosova

Kush është Ismet Haxha, njeriu i tretë që planifikohej të vritej pas Kurtit e Halitit?

Njeriu i tretë që planifikohej të vritej sipas një plani që ekziston qysh në vitin 2021, për të cilin raportoi televizioni shqiptar A2Cnn, ishte Ismet Haxha. Plani i zbuluar, i kishte alarmuar organet e sigurisë për planifikim të vrasjes...

Robert Berisha dhe Laureta i kanë dhënë fund lidhjes, zbulohet arsyeja e ndarjes (FOTO LAJM)

Robert Berisha dhe Laureta Maqedonci i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Dyshimet nisën kur këngëtari fshiu të gjitha postimet me modelen dhe kjo e fundit mbylli adresën e saj në Instagram. Burime për “Prive” kanë konfirmuar ndarjen duke zbuluar...

Prindër të një vajze, prezantuesi shqiptar ndahet nga bashkëshortja (FOTO LAJM)

Një tjetër ndarje në showbizin shqiptar. Prezantuesi i njohur Robert Bojaj dhe bashkëshortja e tij Getoarbë Mulliqi janë ndarë pas shumë vitesh bashkë. “Prive” raporton se Roberti dhe Getoarba i kanë dhënë fund. Indikacionet e para janë pikasur në rrjete sociale...

Moderatori i njohur, fans i zjarrtë i Dua Lipës: “Mendoj se jam i fiksuar pas saj”!

Gazetari dhe moderatori i njohur britanik Jeremy Clarkson ka bërë një deklaratë së fundmi për këngëtaren e njohur Dua Lipa. Ai ka thënë se është një fans i madh i saj. 62 vjeçari e bëri këtë deklaratë në “Kush dëshiron...

Ujku sulmon bagëtinë në fshat, viçit i mbeten vetëm koka e këmbët (FOTO LAJM)

Ndryshimi i stinëve dhe ulja e temperaturave ka bërë që kafshët e egra të shfaqen gjithnjë e më shumë në zonat e banuara. Sipas asaj që raporton gazeta Express, një ujk ka zbritur pranë banesës së veteranit të UKÇ-së, Mehmet...

Publikohet “korniza e re” e dialogut Kosovë-Serbi: Marrëveshja në vitin 2023, njohja reciproke në tryezë pas 10 vjetësh

Në vitin 2023 duhet të nënshkruhet marrëveshja e dytë për normalizim të marrëdhënieve, pas asaj të vitit 2013, me të cilën Serbia faktikisht e pranon realitetin e Kosovës shtet të pavarur, por nuk e njeh formalisht. Në një fazë...

“Falënderuese dhe e bekuar”, Dhurata dhe Noizy arrijnë suksesin e madh

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dhurata Dora vijon sukseset e saj. Ndërkohë, teksa karriera e saj sa vjen edhe forcohet, këngëtarja ka vendosur të publikojë një arritje të saj dhe Noizy-t. Tashmë kënga “Mi Amor” ka arritur të marrë 100 milionë...

Dua Lipa mbledh mbi 100 mijë persona në Brazil, bën krahasimin me vitin 2017: Ishin vetëm 1500 veta

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa ka arritur një tjetër sukses në Brazil. Me anë të një postimi në Instastory, Dua shkruan se në koncertin që mbajti atje janë mbledhur mbi 100 mijë persona për ta ndjekur. Këtë koncert...

Albërije Hadërgjonaj feston ditëlindjen, do surprizoheni nga mosha e këngëtares (FOTO LAJM)

Albëria Hadërgjonaj është një nga këngëtaret shqiptare me karrierën më të gjatë muzikore. Ajo nisi të këndonte që në moshën 16-vjeçe, dhe sot feston ditëlindjen e saj. Hadërgjonaj mbushi 47 vjeç dhe në rrjetet sociale kemi parë që e kanë...

“Mu shemb toka”, moderatori shqiptar rrëfen momentin e vështirë kur mësoi sëmundjen e tij (FOTO LAJM)

Moderatori Alaudin Hamiti ishte së fundmi i ftuar në emisionin në “Podcast Lifestyle” me Gonxhen, ku mes të tjerash ka folur për jetën e tij profesionale. Ai u ndal te një periudhë shumë e vështirë në jetën e tij, konkretisht...

LAJMET MË TË LEXUARA

Flamuri i madh serb në mes të Mitrovicës, hiqet nga KFOR

Një flamur i madh ishte vendosur sot afër Urës së Ibrit nga strukturat paralale. Vendosja e këtij flamuri u pa...

Polici i rrugores në gjendje të rëndë/ Arrestohet shoferja që e përplasi në tunelin e Elbasanit

Drejtuesja e automjetit që aksidentoi punonjësin e Policisë Rrugore në tunelin panoramik të Elbasanit është arrestuar në flagrancë.   Polici i...

Gazi rus derdhet në det/ Rrjedhje misterioze pranë Suedise e Danimarkës, dyshohet për sabotazh

Vendet europiane po hetojnë një rrjedhje të pashpjegueshme në dy gazsjellës rus që shtrihen nën detin Baltik pranë...

Shqipëria sot përballë Islandës; Broja, Asllani dhe Hysaj drejt stolit, ja formacioni i mundshëm

Kombëtarja shqiptare do të luajë sonte me Islandën në orën  20.45 minuta në stadiumin “Air Albania” në përballjen...

Veliaj në Pragë, takon kryebashkiakun e Kievit, Vitali Kliçko: Do vazhdojmë të jemi një nga mbështetësit e palëkudur të Ukrainës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në një vizitë të tijën në Prage ka takuar kryebashkiakun e Kievit,...
Translate »