ADNANI nga Shkupi, shqiptari që bëri të heshtin “KOMITI” Diten e djeshme ne lagjen Gjorqe Petrov te Shkupit tifo grupi maqedon Komitet ofenduan shqiptaret por kur disa krushq shqiptare qe mernin nuse u ndalen dhe dolen nga veturat dhe motoret ata iken nga frika dhe u shperndane menjeher. Gazetari Furkan Saliu...
Pronari i një kafeneje dhe restoranti në Ohër ka bërë një gjest të madh për punëtorët e tij. Dy lokalet që ai posedon, janë mbyllur pasi të gjithë punëtorët (140) ka vendosur t’i dërgojë për pushime në Turqi. Në një postim në Twitter thuhet se, edhe pse është sezoni, lokalet e...
73 vjeçarja Mendije Dumani ka humbur jetën me datën 3 shtator në kapin famëkeq Al Hol në Siri, ku janë të vendosur familjarët e luftëtarëve të grupit terrorist ISIS. Dumani është gjyshja e Evës 14-vjeçare, dhe Indritit 12-vjeç. Të dy fëmijët u rrëmbyen nga babai i tyre, Shklëzen Dumani, 6...
Ramadan Ibraimi nga qyteti i Shkupit është 28-vjeç dhe ka nevojë urgjente për transplantimin e veshkës. Atij i janë dëmtuar veshkat dhe si pasojë e dëmtimit të veshkave, ai ka pësuar helmim në gjak. Sipas njoftimit, operacioni kushton 42.000 euro në Turqi ndërsa familja e tij nuk ma mundësi për t’i...
Disa banorë nga Tetova kanë arritur të fotografojnë arushë në rrugën Brodec – Shipkovicë. Fotografitë po shpërndahen në rrjetet sociale me paralajmërim për kujdes për shkak se bëhet fjalë për kafshë e egët që shpesh mund edhe të sulmojë njerëz. Anëtarët e shoqatës për mbrojtjen e arushave ‘Shari Bear’ për këto...
Kosovë 16 Gusht, 2020 Këshilltarja e Kryetarit të Kuvendit dhe gazetarja e mirënjohur me emrin Arbana Xharra ka bërë një cícërimë në llogarinë e saj në Twitter, shkruan Periskopi. Ajo me anë të një pyetjeje shkruan se do t’i duheshin veç 72 orë që ta pastronte Kosovën nga radíkalët fetarë. Për më...
Në Bogovinë të Tetovës ekziston akoma një mulli i cili misrin dhe grurin i bluan me gurë. Është i veçantë pasi që mulli të tillë nuk ka në rajon. Ramadan dhe Muahmet Velija janë mullixhi të vetëm në rajon por ndoshta edhe më gjerë. Ata janë duke punuar në...
Ky vit ka prishur planet e shumë mërgimtarëve, por jo edhe të një djaloshi të ri i cili me preardhje është nga Maqedonia e Veriut, por jeton në Zvicër. Ai, përmes një video ka përshkruar rrugëtimin e tij drejt vendlindjes, duke filluar nga Zvicra, përmes Gjermanisë, Austrisë, Sllovenisë etj. Autori në...
"Qisi intellektualci veç Gillani (ish-Gjilani) i LDK-ës prodhon! Kryetari Luta tuj pi kafe e ujë, kompjuteri duke punuar pa e shty hiq! Ky të paktën e do kompjuterin, sa me pa çka po lëvizë në desktop. Shoku i tij, Gimi, paska refuzuar t’i vendosin kompjuter në zyrë, sepse paska...
Lideri i partisë Alternativa Afrim Gashi nuk ka mundur të mos jetë protagonist i emisionit investigativ në Shqipëri ” Fiks fare” .Ai me ” perlat” e tij gjatë një interviste në një emision televiziv shpërfaq ” harresën” e tij .Gashi në njërën nga gafat e tij e harron se...
Translate »