16.8 C
Skopje

Bomba e mbrëmjes: Casemiro kalon testet mjekësore dhe firmos për Man United


schedule23:44 – 18 Gusht, 2022

Duke cituar informacione nga Anglia, Marca spanjolle thekson se ka një marrëveshje përfundimtare mes futbollistit dhe Manchester United dhe duket se janë në pritje vetëm testet mjekësore, të cilave mesfushori 30-vjeçar do t’i nënshtrohet të premten me lejen e madrilenëve për të mbyllur marrëveshjen.

Pas tre ditë diskutimesh dhe reflektimi intensiv për propozimin e klubit anglez, braziliani vendosi të thotë “po”, raporton i njëjti publikim.

Të enjten (18/08) duhet theksuar se ai ka pasur një takim me Carlo Ancelottin dhe duket se i ka përcjellë se dëshiron të shkojë në Angli, duke kërkuar një sfidë të re në karrierën e tij, por edhe një të re dhe kontratë më të gjatë, natyrisht Reali, duke vlerësuar ofertën e tij, gjithçka tregon se do ta lënë të shkojë për rreth 60 milionë euro, ndoshta diçka më shumë së bashku me bonuset.

Në çdo rast, çështja do të mbyllet përgjithmonë të premten dhe gjithçka tregon se Manchester United është para një transferimi vërtet të madh. Në të njëjtën kohë, Real Madridi po i lë vend Tswameni dhe Kamavinga. /abcnews.al/


НАЈНОВИ ВЕСТИ

Polici i rrugores në gjendje të rëndë/ Arrestohet shoferja që e përplasi në tunelin e Elbasanit

Drejtuesja e automjetit që aksidentoi punonjësin e Policisë Rrugore në tunelin panoramik të Elbasanit është arrestuar në flagrancë.   Polici i rrugores i cili ndodhet në...

Gazi rus derdhet në det/ Rrjedhje misterioze pranë Suedise e Danimarkës, dyshohet për sabotazh

Vendet europiane po hetojnë një rrjedhje të pashpjegueshme në dy gazsjellës rus që shtrihen nën detin Baltik pranë Suedisë dhe Danimarkës. Infrastrukturë kjo...

Shqipëria sot përballë Islandës; Broja, Asllani dhe Hysaj drejt stolit, ja formacioni i mundshëm

Kombëtarja shqiptare do të luajë sonte me Islandën në orën  20.45 minuta në stadiumin “Air Albania” në përballjen e fundit  të Ligës së...

Veliaj në Pragë, takon kryebashkiakun e Kievit, Vitali Kliçko: Do vazhdojmë të jemi një nga mbështetësit e palëkudur të Ukrainës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në një vizitë të tijën në Prage ka takuar kryebashkiakun e Kievit, Vitali Kliçko.   Në një postim në...
Translate »