8.8 C
Skopje

“Babush urime”, Sabri Fejzullahu feston 75-vjetorin, urimi i Arianës për vjehrrin ishte special (FOTO LAJM)

Artisti që i ka dhuruar muzikë të mirë për shumë vite tregut shqiptar, sot mbush 75 vjeç. Edhe sot ai vazhdon të mbetet ndër më të preferuarit e muzikës shqiptare. Po flasim për Sabri Fejzullahun.

Urimet per këngëtarin kanë mbushur rrjetin, nga miqë, koleg dhe patjetër familjarë. Urimi i bashkëshortes së tij ishte mjaft emocionues, por jo më pak edhe ai i nuses, bashkëshortes së Ermal Fejzullahut e cila e quan Sabriun “babush”.

“Babush, urime ditëlindjen!”, Të uroj lumturi, dashuri dhe shëndet të plotë. Faleminderit për frymëzimin që na jep çdo ditë. Mos harroni të merrni nipërit dhe mbesat për fundjavë”, e ka mbyllur kështu me humor urimin Ariana./albeu.com/

Patjetër që edhe urimi nga i biri , Ermali ishte i pranishëm.
“Urime ditëlindjen babush, i bofsh edhe 100 me shëndet e krejt t’mirat në jetë. Të duam shumë.”

TË FUNDIT

“Jo azil emigrantëve shqiptarë”/ Ministri i Emigracionit në Britani: Vijnë nga një vend i sigurt 

Pas shumë diskutimeve për emigrantët e paligjshëm, Anglia mund të ndalojë shqiptarët që të kërkojnë azil. Ministri i Emigracionit Robert Jenrick deklaroi se...

Dhëndri masakron me thikë vjehrrin dhe kunatin në Vlorë

Një sherr Brenda familjes coi në plagosjen e dy personave në Vlorë mbrëmjen e kësaj të diele.   Xhevdet Braushi, 62 vjeç dhe djali i tij...

Franca dhuron spektakël dhe kalon në çerekfinale, show i Mbappe

Franca vazhdon misionin duke mposhtur Poloninë 3 me 1 e duke siguruar një biletë për në cerëkfinale të Kupës së Botës. Gjelat e nisën...

Anglia likujdon Senegalin; tani supersfida me Francën në çerekfinale

Anglia fitoi lehtësisht 3-0 ndaj Senegalit dhe siguroi një biletë për në cerekfinale.   Tashmë djemtë e Gareth Southgate do të përballen me Francën në...