Home Autorët Postimet nga Bild MK

Bild MK

1601 POSTIMET 0 KOMENTET

Postimet e fundit

Të rastit

Hutchison: NATO po formon ekipe për të luftuar kërcënimet hibride në Maqedoninë e Veriut

NATO po formon ekipe për të luftuar kërcënimet hibride në Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi, pasi një lajm i rremë dhe dezinformim...
video

Pas 7 javësh larg njëri-tjetrit/ Vogëlushja me kancer lejohet të përqafojë të atin

Videojashfaq momente emocionuese të ribashkimit të një vogëlusheje 4-vjeçare, e sëmurë me kancer, e cila më në fund u lejua ta përqafonte të atin,...

Nesër në rrugën Kërçovë-Ohër do ketë ndërprerje të komunikacionit

Komunikacioni në Maqedoni po zhvillohet në rrugë të thata, informojnë nga Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë. Nga atje informojnë se komunikacioni jashtë mjediseve urbane po zhvillohet...

Bojan Jovanovski dënohet me 9 vite burg, Katica Janeva me 7

Bojan Jovanovski i akuzuar në rastin “Reket”, shpallet fajtor dhe dënohet me 9  vite burg. Ndërsa ish shefja e Prokurorisë Speciale, Katica Janeva me...

Ligji për gjuhën shqipe, ende larg zbatimit

BDI-ja vazhdon fushatën për kryeministrin shqiptar, duke e listuar edhe zyrtarizimin e gjuhës shqipe si një nga të arriturat e mëdha të kësaj partie...
Translate »