22.8 C
Skopje

Antishqiptari Milloshoski i VMRO-së thyen mikrofonin e foltores në Kuvend

Gjatë seancës së ditës së sotme në Komisionin për çështje europiane ka ndodhur një incident, aktorë të të cilit ishin deputetët e VMRO-DPMNE-së të cilët kanë nxitur tensione gjatë seancës.

Madje, të njejtët janë afruar deri tek foltorja e sallës së komisionit për të nxitur edhe më shumë tensione derisa kanë dashur të nxjerin nga kontrolli kryetarin e këtij komisioni, deputetin Arbër Ademi.

Në një video që po qarkullon shihet qartë se si deputetët e VMRO-së kanë shkulur nga vendi mikrofonin e me këtë rast krahas dhunës në institucionin legjislativ ato edhe kanë shkaktuar incident.

Në anën tjetër shihen se si deputetet e BDI-së Koxhaxhiku dhe Bilalli Zendeli mundohen që të qetësojnë situatën.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Po i injoroj të gjitha dhe po i hipi avionit – Abc News

schedule20:03 - 18 Gusht, 2022 Moderatorja simpatike, Bora Zemani, është vënë sërish në qendër të vëmendjes, këtë herë shkak është bërë një postim i saj...

“Kërkojmë dy budallenj”, gjobiten turistët që bënë sërf në Venecia dhe inatosën kryebashkiakun

schedule21:10 - 18 Gusht, 2022 Dy turistë që bënë sërf në Kanalin e Venecias, janë identifikuar, gjurmuar dhe gjobitur nga autoritetet në qytetin italian. Kryebashkiaku...
Translate »