10.8 C
Skopje

Али Ахмети: Ве замолувам сите да се попишете

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, г. Али Ахмети заедно со неговото семејство ги пречека денес во неговиот дом попишувачите кои го реализираа процесот на нивното попишување.

Пописот завршува на 30 Септември.

При оваа прилика, претседателот на ДУИ Ахмети уште еднаш упати апел до сите граѓани да се попишат.

Следува објавата на Фејсбук на претседателот на ДУИ Ахмети:

Денес бев домаќим ма попишувачите во мојот дом и заедно со моето семејство станавме дел од пописот на населението во нашата земја.

Ве замолувам не двоумете се и попишувајте се сите, резиденти и нерезиденти, во земјата и во дијаспората, заедно со секој член на вашето семејство.

Попишувањето се одвива до 30 септември, додека од денес сите оние кои не се попишани од различни причини во својот дом, истото можат да го направат во општината во која живеат.

Дијаспората треба да се попишува онлајн на следниот линк: https://popis2021.stat.gov.mk/

НАЈНОВИ ВЕСТИ

„Граѓаните“ победнички кај Брајтон, ја завршија работата за 18 минути

Фудбалерите на Манчестер Сити со 4-1 славеа на гостувањето кај Брајтон во рамки на 9. коло во Премиерлигата.Гостите целата работа ја завршија за...

Роналдо: Ќе им ја затнам устата на сите!

Пред утрешното премиерлигашко дерби Манчестер Јунајтед – Ливерпул, првата ѕвезда на „црвените ѓаволи“ во ексклузивно интервју за „Скај Спортс“ порача дека ќе ги...

Валенсија собра бод во 98. минута, Алавес триумфираше кај Кадиз

Во првите два саботни натпревари од 10. коло во шпанската Ла Лига домашните тимови немаа голема причина за задоволство. Предмалку Кадиз на домашен терен...

Селма Хаек наговарала дефанзивец на Ајакс да се пресели во Рен

Дефанзивецот на холандски Ајакс, Едсон Алварез предизвика големо внимание со соопштението дека малку неостасувало да го напушти клубот од Амстердам по наговор на...
Translate »