13.8 C
Skopje

Ali Ahmeti lobon për Kosovën në Ohër, takoi Lajçakun

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Demokratik, Ali Ahmeti ka takuar sot në Ohër në prag të vazhdimit të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, ndërmjetësuesin e Bashkimit Europian, Miroslav Lajçak.

Ahmeti gjatë këtij takimi ka shprehur mirënjohje për rolin konstruktiv dhe krucial të Bashkimit Europian për zgjidhjen e kontestit përmes njohjes së ndërsjelltë që është i një rëndësi jetike për stabilitetin dhe perspektivën europiane të mbarë rajonit.

“Në prag të fillimit të dialogut më të rëndësishëm për stabilitetin dhe perspektivën europiane të Ballkanit Perëndimor mes 🇽🇰 dhe 🇷🇸, takova sot në Ohër ndërmjetësuesin e 🇪🇺, z. Miroslav Lajçak. Shpreha mirënjohje për rolin konstruktiv dhe krucial të 🇪🇺drejt zgjidhjes përfundimtare të këtij kontesti përmes njohjes së ndërsjelltë” – ka shkruar Ahmeti lidhur me këtë takim në faqen e tij në rrjetin social Facebook.

 

TË FUNDIT

KQZ certifikon 11 kandidatë për zgjedhjet e 23

Komisioni Qendror Zgjedhor në Kosovë ka certifikuar kandidatët të cilët do të marrin pjesë në zgjedhjet e 23 prillit të këtij viti në katër...

“Sylvinho ka vetëm 6 ditë punë”/ Hafizi në “Studio Sport”: Asllani dhe Bajrami nuk lihen në stol

Astrit Hafizi, ish-trajner i përfaqësues kuqezi mendon se presioni ndaj Sylvinhos për të kualifikuar në Europian përsa kohë, u ndërtua gabim strategjia për...

KRRE-ja vendosi: Nga mesnata çmime të reja të derivateve të naftës

Komisioni Rregullator për Energjetikë solli vendimin, me të cilin bëhet rritja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht 0,23 %...

Shefja e diplomacisë shqiptare, Olta Xhaçka sot në Shkup

Ministrja për Evropë dhe Punë të Jashtme e Republikës së Shqipërisë, Olta Xhaçka sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni të Veriut,...